Ja nu så var vi hemkomna efter en mycket trevlig midsommarafton i Kindhult. Under dagen hann vi med mycket god mat, den traditionella promenaden och ett parti kubb i midsommarnatten som vi tjejer vann såklart ;). Stort tack Ann & Tore för en fantastisk dag och kväll!

Med i Kindhult var också våra kompisar Siv & Roger som hade med sig sina fina ”keesar” Bom & Nappe. Nappe är en ursöt liten valp som tyckte att fira midsommar kräver regelbunda tupplurar 🙂
Här hemma hade Kim & Filip haft en kanonkväll och även hundarna verkade vara nöjda :). Brolle hade sovit gott i Tindras urvuxna hundbädd hela natten medan tjejerna höll sig på andra sidan sängen. Tur att vi har tre hundsängar sedan innan så blir det ingen konkurrens att tala om ;). Nu har jag en sovande Brolle liggandes med huvudet på bordet och resten av kroppen i mitt knä, ja ja alla sätt är ju bra utom dom dåliga ;).
Ha det gott alla så hörs vi säkert senare!
Kategorier:Uncategorized

Tack själva. Det var lika trevligt att träffa er som vanligt. Bom och Nappe var också nöjda.Blev ompysslade av alla och strosa som man vill. En toppendag!
Ja vi har verkligen kul på våra möten ;). Och snart ses vi ju igen 🙂
Kram ❤