Nu är vi framme i Ransäter, allt är uppackat och vi har precis ätit lite grillade revben och Zelda och Tindra tog snabbt beslag på favoritplatsen 😉
Resan upp gick bra även om det sammanlagt tog 6 timmar med alla stopp längs vägen. Så blir det ju med tjejerna med i bilen i värmen :-). Och på tal om värmen.. Det verkar som vi lämnade kvar den hemma för här är det mulet och regnet smattrar lite lätt på markisen. Men varmt är det ändå så det kvittar med lite regn, semester är det ju ändå :-D.
Om en stund blir det en promenad för att kolla in omgivningarna, campingen ligger ju vackert precis intill Klarälven så det måste vi ju kolla in 🙂
Ha det gott alla!
Kategorier:Uncategorized

Va skönt med lite regn, vi skulle behöva det här.
Ha en bra kväll!
Kram
Ha det så härligt i Värmland och lycka till på utställningen 🙂
Varma sommarkramar ❤
Va härligt att ni kom fram ordentligt! Fick ni ”eran” plats med en ggn ?
Hoppas regnet har slutat sedan vi pratade 😉 och att solen skiner på er!!!
Ha nu en härlig tripp och STOOOORT Lycka Till på söndag 😉
Kramar till er alla ❤
Tack, ja nu skiner solen igen på oss 🙂
Kram tbx ❤
Jajamän, vi fick vår plats direkt 🙂
Ja lite regn gör inget så länge det är varmt. Hoppas ni får lite av den varan också 🙂
Kram tbx
Tack Camilla, ja vi ska göra vårt bästa 🙂
Kram tbx ❤
Hm låt mig tänka! Favorit platsen är nog under bordet. hihi. Önskar er en trevlig vistelse där uppe och ni kommer säkert få en massa fina bilder.
Haha Helen, du har så rätt så 😉
Tack, ja när det gäller bilder så har dagen varit lyckosam, mer om det i nästa inlägg 🙂
Ha det gott!