Ja efter en hel del velande hit och dit bestämde vi oss för en tur ut till Ljungudden och ett riktigt bra val blev det eftersom Siv & Roger var där. Så det blev allt lite våldgästande hos dem en stund och någon som var glad för det var deras Nappe som idag var extra förtjust i Jill, kanske inte så konstigt med tanke på löpet? ;). Men som den gentleman han är så körde han den mjuka varianten av uppvaktning som till exempel lek i skogen..
..eller ett dopp ihop i sjön :).
Men tillslut tog han mod till sig och försiktigt buffade henne i pälsen, något som till synes var helt okej 🙂
Och om ni nu tror att dessa två var de enda hundarna närvarande så har ni fel för det hände minsann andra grejor än bara uppvaktning. Tindra var på bushumör och här är attacken på Jill nära..
Någon som inte direkt busar men är pigg som attan och inte sparar på krutet är denna tjej 🙂
Inte så konstigt kanske att hon inte lägger på hullet i första taget men visst är hon fin ändå mitt hjärta? ❤
Jag och Sivan slog oss ner en stund på ”ljugarbänken” med denna vackra utsikt framför oss som faktiskt är alldeles sann trots våran sittplats 😉
Ytterligare ett vackert vårtecken..
Ja en härlig eftermiddag blev det allt som synes, tack goa Siv & Roger för att vi fick titta in en stund ❤
Ha en fortsatt härlig lördag alla därute!
Kategorier:Uncategorized

