Lilla Doris på besök!

Idag har tjejerna ställt upp på lite socialträning för en 14 veckors valp vid namn Doris. En söt liten tjej med både Grosser Sennen samt Berner Sennen i sig och inget snack om att det syns, visst är hon ljuvlig? ❤

015

021

Och lekfull såklart som alla valpar är 🙂

005

Tyvärr så sträckte sig inte våra tjejers intresse så långt som till lek denna gång även om Doris gjorde sitt bästa, till exempel här då hon försöker fresta Tindra med ett grässtrå 🙂

018

Funkade väl sådär, ja ni ser väl Tindras oerhörda lekfullhet i bakgrunden 😉 :D. Nä leka var det inte tal om men Doris fick mer än gärna hänga med gänget, nyttigt bara det och nyfikna var allt våra tjejer på den lilla sötnosen..

008

026

Och likaså tvärtom 🙂

013

 Tack Marie & lilla Doris för mysigt besök, lika nyttigt för lilltjejen som för de vuxna 🙂

Ha det gott alla!

 

Kategorier:Uncategorized