Hoppa till innehåll

Besök hos Kitune´s kennel

Idag har detta då äntligen blivit av efter lång tids väntan, för detta att få till ett besök hos Susanne på Kitune´s för några timmars snack om allt och lite till när jag jobbar verkar vara svårt så då gäller det att passa på när jag fortfarande har semester :).

Nu blev det ingen promenad denna gång på grund av ett envist åskande och regnande men det blev en gofika och en liten titt på hennes ljuvliga 3-veckors Kleinspitz-valpar ❤

012

PicMonkey Collage

Jisses så små, så söta och såå goa stilar de ligger inne med ❤ 🙂

005

017

Var allt nära att jag smugglade med en hem, ja inga problem att gömma en sådan här liten i handväskan inte men jag är ganska övertygad om att Susanne hade koll så det fick vara 😉

Efter nån timme blev det ett litet litet uppehåll och då tog vi oss snabbt ut i trädgården med kamerorna i högsta hugg, ja jag var faktiskt inte ensam om detta, tro det eller ej ;). Inte för att det blev så mycket fartbilder för ingen var speciellt leksugen men bilder blev det iallafall 🙂

Jills fina mamma Angie, dock utfälld men såå vacker ändå ❤

024

Jills söta syrra Humlan..

020

..och halvsyrra Lexit 🙂

043

Och alla 3 på en gång 🙂

038

Helt plötslig blev det en viss uppståndelse hos våra tjejer, man skulle kunna tro utav bilderna att det kom in en utomjording eller nåt liknande i trädgården. Ja nåt väldigt otäckt måste det som synes vara eller?

027

028

Men nej! Det var inget ufo, spöke eller liknande utan 4 stycken sådan här små livliga krabater som kom ut i sin inhägnad 😉 😀

PicMonkey Collage1

Haha, ja tänk att Kompiz, Blacki, Mini & Gunde var så läskiga? Hade ju inte gissat att dessa 4 små gulliga pälsbollarna kunde ingjuta en sådan respekt hos våra tjejer, ja där ser man hur lite man förstår sig på hos sina fyrbenta 😉 😀

Tack Susanne för en jättemysig dag med gofika och en massa härlig snack ❤

Ha det gott alla!

2 kommentarer »

%d bloggare gillar detta: